18.09.2009

V ČAF je již pět realitek

Do franšízové asociace zamířila již pátá realitní kancelář. Je jí společnost Real Spektrum, která chce budovat franchisovou síť z Moravy.

Do České asociace franchisingu (ČAF) zamířila již pátá realitka. Po americké Century 21 jde o ryze českou společnost Real Spektrum. Na svém středečním zasedání o přijetí firmy rozhodla správní rada ČAF, informovala asociace na svém webu. Svou pobočkovou síť chce Real Spektrum rozvíjet z Brna, kde má sídlo. V současnosti má 31 poboček, především na Moravě.

V asociaci je již pět realitních kanceláří. Franšízové koncepty začínají hrát na realitním trhu prim.

V ČAF převaha realitek

V České asociaci franchisingu začínají postupně převažovat realitní společnosti. V současnosti je jich pět, z toho tři systémy pocházejí z USA – RE/MAX, Century 21 a ERA reality. Vedle Real Spektrum je další českou realitní sítí v ČAF Tana Reality.

Realitní trh se konsoliduje

Realitní trh v Česku nyní prochází bouřlivým obdobím. Postupně se pročišťuje a prim začínají hrát velcí hráči založení na principu franchisingu. Téměř pravidelně některá z velkých realitních sítí ohlašuje akvizice velkého hráče. Největší realitní sítě zatím podle odborníků obhospodařují kolem 20 procent trhu, který celkově podle posledního průzkumu RE/MAX dosahuje obrat přes 6,3 miliardy korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank