05.06.2008

Šéf kaváren Starbucks se ukázal v Praze

Koupil malou firmu s několika kavárnami v Seattlu a během 20 let z ní udělal největší světový řetězec s téměř 16.000 kavárnami. Šéf řetězce Starbucks Howard Schultz navštívil Česko.

Howard Schultz se v rámci svého "evropského turné" zastavil také v Praze, kde Starbucks otevřel svou první kavárnu v Česku teprve v únoru. Nyní jich má pět a chystá se otevřít další. Šéf firmy AmRest Coffee Drew O´Malleye, která u nás kavárny Starbucks provozuje, pro MF Dnes uvedl, že bude chtít prozatím řetězec zůstat především v Praze, alespoň ve střednědobém horizontu. Pro letošní rok chystá v Česku a Polsku otevřít celkem na 20 kaváren.

V Česku otevřel Starbucks od února pět kaváren

Starbucks: Pět nových kaváren denně

Celosvětově otevíral Starbucks loni pět kaváren denně. Strategie se ale podle Schultze bude postupně měnit, především vzhledem k ne příliš optimistickému vývoji ekonomiky USA. Otevírání Starbucksů v USA se tak zpomalí, naopak ve zbytku světa bude více akcelerovat.

Konkurence se dere dopředu

Zatím nejvážnějším konkurentem Strabucks v Česku je síť Coffee Heaven, která k nám přišla z Polska. Ta má zatím otevřeno 18 kaváren a letos chystá další čtyři až pět. Firma chce rozvíjet pobočky i v menších městech kolem 100.000 obyvatel. Mimo Prahu má již Coffee Heaven dvě pobočky v Brně a další chystá otevřít v Liberci.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank