24.09.2009

2010: desítky poštovních franšíz

Až desítky franšízových poboček by se v Česku mohly objevit v průběhu příštího roku.

Obchody, informační centra či obecní úřady – všude tam by se již ve druhé polovině příštího roku měly objevit pobočky České pošty fungující na principu franšízingu. V té době již by mohlo v Česku fungovat desítky takových poštovních poboček, uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac na portálu idnes.cz. Předpokladem je ale úspěch pilotního projektu v severočeském Božím Daru, který zahájí provoz v prosinci.

V příštím roce už by mohly být až desítky franšízových pošt

Místo tří hodin celý týden

Pošta svým projektem založeným na franchisingu zachraňuje zhruba ve 180 malých obcích místní pošty před zavřením. Jsou totiž vesměs ztrátové. Nově je budou provozovat obecní úřady, místní podnikatelé nebo prodejní řetězce jako je síť prodejen Coop. V7hodou má být i prodloužená otevírací doba oproti stávající praxi.

Poštovní služby s franchisou? V Evropě běžné

Česká pošta by v případě přechodu na franchising nebyla rozhodně v Evropě průkopníkem. Poskytování poštovních služeb touto formou je na „starém“ kontinentě zcela běžné. Například v sousedním Polsku je tento způsob relativně rozšířený nejen u státní pošty, ale i alternativního operátora. Vedle poštovních služeb zajišťují franchisoví partneři pošty také některé finanční služby. V Polsku nyní funguje přes 320 franchisových partnerů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank