06.10.2009

McCafé bude více než Starbucksů?

McDonald´s chce v příštím roce mít v Evropě 1300 McCafé a stát se jedničkou na kavárenském trhu starého kontinentu

McDonald´s se svým konceptem McCafé se chce v příštím roce v Evropě se svým franchisovým konceptem dostat před světovou jedničku Starbucks. Letos plánuje otevřít celkově 200 McCafé a dostat se tak na 1100 „kafeterií“. Dalších dvěstě chce otevřít příští rok a mí tak o 100 „kaváren“ více než má v současnosti Starbucks. Napsal to týdeník BusinessWeek.

Bude příští rok v Evropě kavárenskou jedničkou McCafé?

Výhoda pro McDonald´s

McDonald´s má obrovskou výhodu v tom, že využívá stávající provozovny McDonald´s. Samostatná prodejna Starbucksu v Evropě vyžaduje investici přes 350 tisíc dolarů. To je nejméně třikrát více, než na kolik přijde McCafé. McDonald´s expanduje na starém kontinentě, dostal se až do Česka, kde chce mít letos tři nové McCafé. Naprosto však rezignoval na rozvoj ve Velké Británii, kde má Starbucks přes 700 kaváren.

Přínos pro franchisanty

Franchisanti McDonald´s mají z McCafé radost, v průměru jim mohou zvýšit tržby až o 25 procent. Trochu jiné je to ale v USA, odkud McDonald´s pochází a kde má 13900 obchodů. Protože zde 70 procent objednávek přichází přes okénka pro řidiče, franšízanti nechtějí instalovat druhý pult pro kavárnu. Naopak v Evropě jde přes „McDrive“ či okénko necelá polovina zákazníků. Samostatné McCafé tak franšizantům přináší další tržby.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank