30.10.2009

Gloria Jean´s Coffees plánuje v regionu rozvoj

říká v rozhovoru pro FranchisingINFO.cz šéf kavárenské sítě pro Evropu a Ameriku Luc Dreismans.

GJC je momentálně zastoupeno ve střední a východní Evropě pouze v Polsku, a to dvěma restauracemi. Je vstup na český trh začátkem většího rozšiřování v tomto regionu?
Ano, vstupem do České republiky jsme zahájili větší rozšiřování v tomto regionu, které však bude stát na pevných základech a bude vycházet vstříc potřebám našich hostů.

Co plánuje GJC v Česku pro letošní a příští rok?
Již jsme otevřeli náš první kavárnu na Klárově v Praze na Malé straně a 16. října v OC Olympia v Brně. Naším plánem je otevřít ještě další dvě až čtyři kavárny v Praze a Brně. Na základě přijaté poptávky na trhu se zajisté rozvine partnerství, které bude realizováno v příštím roce.

Je H.A.M. Gastro Czech jediným partnerem GJC v Česku, nebo může prodávat licence jiným společnostem či jednotlivcům?
H.A.M. Gastro Czech je Master franchisový partner Gloria Jean’s Coffees International v Česku. Může uzavírat spolupráci v rámci otevírání kaváren se společnostmi i jednotlivci za účelem rozvinutí trhu v co největší možné míře. S potenciálními partnery probíhá blízká spolupráce ohledně strategií a příležitostí. Naše pojetí franchisy se ukázalo jako úspěšné, v případě že bylo řízeno vlastníkem, rodinou. Rovněž malým společnostem se daří dobře, pokud vedou několik prodejen. Vše souvisí s nasazením a duchem, s nimiž vstupujeme každodenně do podnikání a se závazkem dodržet přísné normy GJC, abychom zajistili naši globální soudržnost.

V jaké výši se pohybuje průměrná investice pro otevření obchodu s kávou a obsahuje i poplatky za licenci?
Průměrná výše investice do nové kavárny je zhruba 5-6 milionů korun. Ta zahrnuje investici do místa, školení baristů, poplatky atd.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Gloria Jean´s Coffees plánuje v regionu rozvoj

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank