09.11.2009

McDonald´s jde do Teplic

Franšízový fast-foodový gigant McDonald´s otevře v polovině listopadu další McCafé, tentokrát v Teplicích.

Franšízový řetězec McDonald´s otevře v centru Teplic své třetí McCafé v Česku. Půjde o zcela novou prodejnu a již druhé McCafé na severu Čech. První nedávno fast-foodový gigant spustil na dálnici D8 nedaleko Lovosic. První McCafé je také na dálnici, ale na D1 v Průhonicích směrem na Brno.

McCafé se prosazuje stále více, v Teplicích půjde již o 3. v Česku.

Přibudou další McCafé

Ve stávajících provozovnách otevře McDonald´s ještě letos své kavárny v Hradci Králové, Mladé Boleslavi a v Praze na Florenci. Podle šéfa českého McDonald´s Radka Janalíka by mělo v Česku vznikat přibližně deset McCafé ročně. Franchisový koncept McCafé funguje již pět let v Maďarsku, kde zvyšuje restauracím tržby o deset až dvanáct procent. V Polsku začalo fungovat první McCafé loni. Dlouhodobě již jsou zavedené například v Německu nebo Rakousku.

Kávový boom v Česku

Česko prožívá invazi kavárenských sítí. K zavedenému Coffee Heaven loni v lednu přibyl Starbucks, který již má deset provozoven, nebo později i franchisová Costa Coffee. Působí zde i původem rakouský koncept Coffeeshop Company. Do Česka zamířil i australský franchisový řetězec Gloria Jean's Coffees.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank