13.11.2009

Franšízanti proti Burger King

Někteří američtí franšízanti žalují fast-foodový řetězec Burger King kvůli kampani na cheesburger za jeden dolar

Za jeden dolar se nedá double cheesburger ani vyrobit - to je argument franchisantů fast-foodového giganta Burger King proti marketingové kampani, kterou paradoxně na jejich podporu spustila centrála řetězce. V ní láká zákazníky na sendvič za jeden dolar. Franchisantům se to ale nelíbí, protože náklady na sendivč se v závislosti na lokalitě pohybují kolem 1,10 USD. Proto se obrátili na floridský soud, uvedla agentura AP.

Burger King má v USA problémy s franchisanty kvůli nízké ceně v kampani.

Podpora v krizi?

Burger King se hájí tím, že kampaní chtěl svým franchisantům přilákat nové zákazníky. Ti totiž v ekonomické recesi šetří a proto si jich stále méně dopřává návštěvy nejen restaurací, ale i fast-foodů. A Burger King je jedním z těch, který to pociťuje velmi výrazně.

Cena je problém

Stanovení ceny výrobků u franchisových řetězců je vždy trochu komplikované. Řetězce totiž musí vybalancovat nastavení společných cen na jedné a zákonné omezení nařizovat stejné ceny na straně druhé. „Otázka cen je u franchisových řetězců velmi citlivým tématem a měla by se také velmi citlivě řešit,“ říká Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank