25.11.2009

Letos ještě čtyři McCafé

Franšízový gigant McDonald´s otevře letos v Česku ještě čtyři kavárny McCafé, všechny v již fungujících restauracích.

Ještě čtyři kavárny McCafé otevře v letošním roce v Česku franšízový řetězec McDonald´s Celkem tak letos dosáhne na číslo sedm. Nový koncept přitom začal budovat v létě, kdy otevřel první McCafé na dálnici D1 za Prahou. Zatím poslední dvě McCafé, které fast-foodový gigant otevřel na podzim na severu Čech, jsou součástí nových restaurací. Další čtyři kavárny vzniknou v existujících fast-foodech v Hradci Králové, Vrbové Lhotě, Mladé Boleslavi a v Praze na Florenci. Franšízový řetězec to uvedl v tiskové zprávě.

Do konce letošního roku otevře McDonald´s ještě čtyři své kavárny

Deset McCafé ročně

V Česku má vznikat přibližně deset McCafé ročně. Tento koncept funguje již pět let v Maďarsku, kde zvyšuje restauracím tržby o deset až dvanáct procent. V Polsku začalo fungovat první McCafé loni. Dlouhodobě již jsou zavedené například v Německu nebo Rakousku.

Kávový boom v Česku

Česko prožívá invazi kavárenských sítí. K zavedenému Coffee Heaven loni v lednu přibyl Starbucks, který již má deset provozoven, nebo později i franchisová Costa Coffee. Působí zde i původem rakouský koncept Coffeeshop Company. Do Česka zamířil i australský franchisový řetězec Gloria Jean's Coffees.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank