26.11.2009

Kavárny v Česku rostou

I na podzim se nezastavila expanze franchisových kavárenských řetězců v Česku. Nové pobočky otevřely všechny největší řetězce

Kavárenské sítě v Česku i přes recesi ekonomiky expandují. Na podzim otevřely nové pobočky všechny tři největší kavárenské sítě. Rozvoj se zatím omezil na Prahu, která je ekonomicky nejsilnějším regionem Česka. Nové kavárny otvíral Starbucks, Coffee Heaven i Costa Coffee. Nově vstoupila do Česka nová franšíza – australská Gloria Jean´s Coffee. Své kavárny McCafé rozvíjí i největší fast-foodový řetězec McDonald´s.

Zdjęcie punktu systemu Coffeeshop Company

V Česku chtějí prorazit i u nás zatím méně známé řetězce, jako například Coffeeshop Company

Praha táhne

Káva se pije hlavně v Praze – alespoň to tak vypadá podle rozvoje kavárenských franšíz. Na podzim otevřely tři nejsilnější franšízové sítě své pobočky v Praze. Costa Coffee se díky nové kavárně v obchodním domě My se přehoupla přes první pětku kaváren, Starbucks dosáhl na první desítku. Coffee Heaven se rozrostla na 15 kaváren, z toho má 13 v Praze.

Menší se tlačí kupředu

Do soutěže o kavový trh se hlásí i další sítě. V Česku se pomalu rozrůstá například původem rakouský koncept stylových kaváren Coffeeshop Company nebo česká síť nekuřáckých kaváren Avion Cafe. Naopak se nedařilo konceptu Bio Cafe, který své kavárny uzavřel.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank