27.11.2009

eBanka ukládá franchising k ledu

První bankovní franchising v Česku se zatím nekoná. Podle očekávání mBank uložila kvůli krizi svůj projekt na franšízové pobočky ad acta.

Drahý špás! Tak se zřejmě v současné ekonomické situaci dívají manažeři mBank na projekt budování franšízových poboček. Banka ze skupiny Commerzbank měla být první v Česku, která začne dobývat trh pomocí franšízy. Vše je ale jinak. „Franšízový model teď mBank nechystá. Banka se do tohoto projektu v době finanční krize a krátce po ní pouštět nechce,“ uvedla na dotaz portálu FranchisingINFO.cz mluvčí mBank Pavla Renčínová.

Bankovní kiosky i pobočky mBank zatím nebudou franšízové.

Původně franšíza již letos

Původně měla přitom mBank přijít s franšízovým konceptem již letos. „Od úplného počátku je tento projekt veřejnosti představován jako dlouhodobý záměr, který vyžaduje pečlivou přípravu. Jakmile si budeme jisti, že je celý projekt připraven ke spuštění, sdělíme všem zájemcům podmínky spolupráce,“ uvedl přitom v diskusním příspěvku na stránkách banky její zástupce.

Souvisí stop s odchodem Báči

Podle některých hlasů souvisí ukončení rozvoje franšízy i bank s nedávným odchodem jejího šéfa Jiřího Báči. „S odchodem Jiřího Báči to nijak nesouvisí,“ striktně to odmítá mluvčí Renčínová. Faktem je, že banka hledá úspory. V některých oblastech například nedávno spojila manažerské posty v Česku a na Slovensku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank