02.12.2009

Nejznámější prodejce sendvičů: Subway

Nejznámější značkou spojenou s prodejnami sendvičů a baget je v Česku franšízový gigant Subway, následují české řetězce Boulevard a Paneria.

Značka, kterou Češi nejvíce spojují se sendviči, je americký franchisový řetězec Subway. Podle ojedinělého internetového průzkumu společnosti OMD přesahuje spontánní znalost značky osm procent. Se zhruba stejnou čtyřprocentní znalostí se za Subway umístily české franšízové koncepty bageterií Boulevard a Paneria ze stáje potravinářského kolosu Penam. Na čtvrtém místě se spontánní znalostí tři procenta skončila značka Crocodille, což je výrobce baget, který provozuje síť bageterií Boulevard.

Zdjęcie punktu systemu Subway

Subway je nejznámnější značkou spojenou s prodejnami sendivčů a baget.

Prodejny sendvičů a bageterie rostou

Minimálně mezi franšízovými řetězci je možné sledovat růst zájmu o bagety v Česku. Podle průzkumu mezi lidmi do 30 let někdy nakupuje v bageterii každý druhý. „Na trhu je možné sledovat stabilní růst počtu prodejen sendvičů a baget. Určitě stále ještě existuje na tomto trhu mezera i pro další franšízové řetězce,“ uvedl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank