16.06.2008

McCafé: Pro současné i nové franchisanty

McDonald´s chce v Česku spustit do tří let zcela novou službu McCafé. Tu bude nabízet jak stávajícím, tak novým franchisantům

Kde se otevře první McCafé v Česku zatím řetězec nechce prozradit. „O místě zatím není rozhodnuto, všechny nové a v současné době remodelované restaurace již s touto eventualitou stavebně počítají,“ řekla portálu FranchisinINFO.cz mluvčí McDonald´s pro ČR Drahomíra Jiráková. McCafé tak bude zřizovat jak ve stávajících, tak nově vznikajících provozovnách. Firma zatím nechce ani zveřejnit, kolik podobných provozoven bude v Česku ročně otvírat, ani jaký je konečný stav. V současnosti má však již 75 klasických rychlých občerstvení McDonald´s.

McCafé bude do tří let i u nás

Kde? Rozhodne průzkum

McDonald´s zatím nechce prozradit ani plány na hlavní prodejní místa a regiony, které budou firmu v souvislosti se zaváděním McCafé zajímat. „Uvažujeme o místech, kde se káva nejvíce prodává. Je to různé a konečné rozhodnutí vzejde z marketingových průzkumů,“ dodala Drahomíra Jiráková.

Konkurence Starbucks?

Například v USA odborníci hovoří o tom, že službou McCafé konkuruje McDonald´s především největší síti kaváren – Starbucks, která již od února působí také v Česku. „McDonald´s je především rychlé občerstvení s nabídkou sendvičů, salátů, bramborových výrobků a dezertů. Káva patří k nabídce, ale není stěžejní položkou,“ brání se srovnání mluvčí řetězce. McCafé však bude klasická kavárna s širokou nabídkou kávy a dezertů, s obsluhujícím personálem a porcelánovým nádobím.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank