07.12.2009

Do Česka přijde pizza z automatu

Franšízový systém Pizza Apetita, který peče pizzy v originálních automatech, začíná v Polsku, zajímá ho i Česko.

V Polsku se rozjíždí franšízový systém Pizza Apetita, který staví na originálních italských samoobslužných strojích na výrobu pizzy. První stroje nyní firma instaluje na jihu Polska. V příštích dvou letech hodlá systém jen v Polsku zřídit na 1000 takovýchto strojů na nádražích, v nemocnicích, na soudech či čerpacích stanicích. Svůj franšízový koncept chce rozvíjet i v Česku, Slovensku či Maďarsku. Napsal polský deník Gazeta Wyborcza.

Franchisový systém s automaty na Pizzu chce z Polska také do Česka.

Průkopníci = riziko

„Uvědomujeme si, že jsme hodně rizikoví obchod, protože jsme průkopníky. Stroje na výrobu čerstvé pizzy se teprve objevily a musí přesvědčit své klienty,“ řekl Grzegorz Kaszuba, majitel firmy Technoserwis, která vlastní licenci na provozování automatů na pizzu nejen v Polsku. Vstupní poplatek pro nákup stroje zatím firma neuvedla. Měsíční poplatky za provozování stroje by se ale měly pohybovat na úrovni zhruba 16.000,- Kč. Cena pizzy z automatu se v Polsku pohybuje kolem 100,- Kč.

Automaty i v jiných oblastech

Franšízové systémy založené na automatech nejsou úplně výjimečné. V Česku například podobný systém samoobslužných strojů na kávu provozuje například Dalmayr Kaffee.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank