08.12.2009

Coffeeshop Company otevře 200. kavárnu

Jeden z největších kavárenských řetězců v Evropě, Coffeeshop Company otevře v prosinci v centru Prahy svou 200. kavárnu.

V Česku půjde o sedmou kavárnu, druhou v Praze. Kavárenský řetězec, který navazuje na tradici vídeňských kaváren, se v Evropě i Česku rozvíjí také prostřednictvím franchisingu. Kavárny Coffeeshop Company působí v deseti zemích Evropy, v USA a Egyptě.

Zdjęcie punktu systemu Coffeeshop Company

V Praze půjde již o 200. kavárnu konceptu Coffeeshop Company, sedmou v Česku. Investice do kavárny je 80-170 tisíc euro.

Vídeňská tradice

„Nová kavárna bude otevřena ve druhé polovině prosince na Jungmanově náměstí v centru Prahy. Zákazníci si budou moci vychutnat naši vlastní kávu, kterou naše mateřská společnost v Rakousku připravuje již více než 60 let. Atmosféra kavárny bude navazovat na vídeňskou tradici podávání kávy spojenou s novými trendy přípravy kávových specialit,“ řekl manažer rozvoje Coffeeshop Company v Česku Marek Hofmann.

V Česku s franchisingem

Coffeshop Company buduje v Česku síť kaváren od konce roku 2007. V současné době provozuje šest kaváren, dvě v Liberci a po jedné v Praze, Plzni, Ostravě a Jihlavě. „Společnost Tizia CSC, která kavárny provozuje, plánuje další dlouhodobý rozvoj v České republice a to vlastních kaváren i ve spolupráci s franchisovými partnery,“ uvedl Marek Hofmann.

Kavárny v Česku táhnou

Kavárenský business v Česku zažívá boom. Jen za poslední rok a půl se přišly tři největší světové řetězce - Starbucks, McCafé a Gloria Jean´s Coffee. Své sítě budují i další značky.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank