30.12.2009

Re/max chce příští rok 80 kanceláří

Realitní franšízová síť má nyní v Česku kolem 160 kanceláří. Příští rok jich chce mít až o polovinu více.

O polovinu ze současných 160 chce v příštím roce zvýšit podíl svých poboček původem americký franšízový řetězec realitních kanceláří Re/max. Síť chce do roku 2011 zvýšit svůj podíl na trhu ze současných deseti procent zhruba na třetinu. ČTK to řekl prezident a zakladatel tuzemského Re/maxu David Krajný.

Licence za přistoupení k síti RE/max se pohybuje kolem půl milionu korun

Letos 40 licencí

Re/max počítá, že za celý letošní rok se mu podaří prodat 40 licencí, loni to bylo 60 prodaných licencí. „Když je na tom nějaká společnost skutečně špatně, tak ani my nemáme zájem na tom, aby k nám vstoupila,“ vysvětlil Krajný důvod poklesu prodaných licencí. Přes pokles trhu o 20 procent vykázala celá síť do října tržby téměř 274 milionů korun, což je meziročně o 15 procent více. Re/maxu se letos například povedla akvizice skupiny realitních kanceláří A-City.

Konsolidaci velí franšízy

V letošním roce prošel realitní trh silnou konsolidací. Vévodily jí především dva nejsilnější americké řetězce. Vedle Re/max to byl také Century 21, který na český trh vstoupil přesně před rokem. Do boje promlouvají i české franšízové řetězce jako například Real Spektrum. Franšízové sítě poskytují menším realitním kancelářím za část zisku značku, marketing a způsob prodeje.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank