20.01.2010

„Byznys“ snídaně míří do regionů

Franšízová síť Business for Breakfast po několika měsících působení v Praze rozjíždí podnikání také v regionech.

Příští týden Liberec a v březnu Hradec Králové. To jsou zatím dvě města, do kterých se chystá z Prahy rozvíjet svůj byznys franšízový koncept Business for Breakfast. „Jde prozatím o založení vlastních klubů. Pro některé další regiony však již vyjednáváme s potenciálními franšízovými zájemci,“ řekla portálu FranchisingINFO.cz šéfka franšízové sítě pro Česko Kamila Zárychtová.

Byznys se dělá při snídani

Franchisový systém Business for Breakfast, který pochází z Velké Británie, vstoupil na český trh loni na podzim. Je založen na vytváření neformálních sítí podnikatelů (business networking) při společných setkáních a tím dokáže posilovat jejich byznys. Český trh je zatím podobným podnikáním nepolíbený. Zárychtová proto vidí možnost pro rozvoj na celém území.

Investice do franšízové licence Business for Breakfast se pohybuje ve stovkách tisíc korun.

Investice ve stovkách tisíc

Počáteční investice do se v Česku pohybuje v řádu stovek tisíc korun. Ve Velké Británii je to například 20.000 liber (asi 600.000,- Kč). Franchisa má oproti jiným obrovskou výhodu v tom, že franšízant nemusí mít žádné zboží, sklad ani prostory, pouze know-how. Systém vznikl v roce 2001 ve Velké Británii, kde má 40 poboček a 160 klubů s přibližně 2300 členy.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank