04.02.2010

Starbucks: Letos 300 kaváren

Kavárenská jednička Starbucks chce letos po celém světě otevřít 300 kaváren, většinu franšízových.

Světová kavárenská jednička Starbucks chce po hubeném období, kdy zavírala stovky kaváren, opět růst. Pro letošní rok by měl na celém světě vzrůst počet jejích kaváren o 300, z toho 100 v USA. Zbylých 200 připadne na ostatní svět. Především by mělo jít o franšízové pobočky, uvedla firma v tiskové zprávě. Celkově má Starbucks na 16.000 kaváren.

Starbucks chce zvýšit počet kaváren o 300, většinou franšízových

Zisk roste

Zisk Starbucks se v posledním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil na 241 milionů dolarů. Franšízovému řetězci pomohly především vyšší útraty zákazníků. Kavárny v USA zaznamenaly růst tržeb poprvé za více než dva roky. V předchozím roce přitom Starbucks představil úsporný plán, který mimo jiné znamenal zavření stovek kaváren po celém světě.

Káva v Česku

Starbucks je v Česku od konce roku 2008, od té doby otevřel deset kaváren. Nyní rozvoj zpomaluje. Starbucks tu ale dávno není sám. Od roku 2007 buduje svou síť rakouská franšízová síť Coffeeshop Company, která chce být trojkou na trhu. Loni začal budovat své McCafé McDonald´s. O spojení jednají kavárenské sítě Costa Coffee a Coffee Heaven.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank