17.02.2010

Subway otevřel 53 fast-foodů

Franšízový řetězec restaurací se sendviči loni v regionu střední a východní Evropy otevřel 53 nových provozoven, nejvíce v Rusku.

Rok 2009 byl pro SUBWAY řetězec v regionu střední a východní Evropy velmi rušný. „V loňském roce jsme v regionu otevřeli 53 nových restaurací. Nejvíce to bylo v Rusku, kde jsme otevřeli celkem 25 nových restaurací. Následovalo Polsko s 19-ti novými restauracemi," řekl Martin Princ, manažer rozvoje SUBWAY ve střední a východní Evropě. V České republice SUBWAY otevřel pět a na Slovensku čtyři nové restaurace. V celém regionu střední a východní Evropy na konci loňského roku fungovalo 156 restaurací SUBWAY, které zaměstnávají celkem okolo 1600 lidí.

Zdjęcie punktu systemu Subway

SUBWAY loni otevřel ve střední a východní Evropě 53 restaurací

Vývoj v krizi

V loňském roce se také SUBWAY řetězec musel vyrovnávat s následky celosvětového ekonomického poklesu. „V našem regionu jsme se nejlépe s ekonomickou krizí vypořádali v Polsku, Rusku a Česku. Od druhé poloviny loňského roku jsme již pociťovali zlepšení výsledků, mimo jiné také díky zavedení několika protikrizových opatření, jako byla různá speciální menu. V letošním roce očekáváme stabilizaci ekonomické situace a mírný růst,“ uvedl Martin Princ.

Franšízová licence za 200.000

Subway provozuje v 90 zemích světa 32.000 restaurací. V Česku jich má přes deset, do pěti let jich chce mít 55. První franšízovou licenci lze pořídit za 7500 eur (cca 190.000 Kč). Kompletní vybavení restaurace pak vyjde na 100.000 eur (2,5 milionu Kč).

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank