15.03.2010

Čínané budou jíst bagety, věří si ve výhledu Subways

Řetězec Subway má pro Čínu ambiciózní plány, chce tam do 10 let předhonit McDonald’s.

Americký řetězec rychlého občerstvení Subway má ambiciózní plány v Číně. Prezident společnosti Fred DeLuca v pondělí uvedl, že v příštích deseti letech by mohl Subway v Číně předhonit v počtu restaurací světovou jedničku McDonald's. Subway, který se zaměřuje hlavně na obložené bagety, má v současnosti v Číně 150 restaurací a letos se jich chystá otevřít 35 až 50.

Zdjęcie punktu systemu Subway

Provozovny Subway

Subway doufá, že pro Číňany bude zajímavá nabídka zdravějšího jídla, včetně vegetariánského, protože i v Číně se začíná zvyšovat riziko obezity. Více se chce řetězec zaměřit rovněž na lokální speciality. Restaurace zde provozuje převážně formou franšízy.

Subway má kolem 32 000 restaurací rychlého občerstvení ve zhruba 90 zemích světa, včetně České republiky. Hlavními trhy jsou USA, Kanada, Austrálie a Británie. Čína má na celkovém počtu provozoven i celkových tržbách, které loni činily 13,8 miliardy USD (259,1 miliardy Kč), zatím pouze nepatrný podíl.

Koncem loňského roku firma oznámila velkou expanzi rovněž v Rusku. Do roku 2015 tam chce počet restaurací zvýšit ze 78 na 1000.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank