02.04.2010

Mezinárodní hvězdy pomáhají českým hotelům z krize

Od začátku roku mohou české luxusní hotely bojovat o prestižní mezinárodní ohodnocení, které velmi důsledně posuzuje kvality jeho služeb.

Tímto si hotelová zařízení nejen obhajují své hvězdy i za hranicemi své země, ale také se stávají atraktivnějšími pro návštěvníky. V České republice se může mezinárodním certifikátem Unie Hotelstars pyšnit třiadvacet zařízení, přičemž dosud největším hotelem s nejvyšším oceněním 4* Superior se před několika dny stal Aquapalace Hotel Praque v Čestlicích.

Interiér hotelu Aquapalace

„Především zahraniční návštěvníci a náročnější hosté očekávají od hotelových zařízení ty nejlepší služby. Díky mezinárodnímu certifikátu se dostáváme do zorného pole těm, kteří vícehvězdičkové ubytování na mezinárodní úrovni vyhledávají,“ vysvětluje Vladana Horáková, ředitelka Aquapalace Hotelu Prague, který získal čtyřhvězdičkovou certifikaci s označením Superior, což ho řadí mezi nejlépe vybavené hotely v Evropě.

Tento uznávaný systém certifikace zahrnuje v současné době sedm zemí Evropy a postupně chce sjednocovat hvězdné označení v patnácti evropských zemích. Napomáhá tak znovu najít optimální měřítko mezi kvalitou a cenou, které utrpělo bojem hotelových zařízení v krizi. Vícehvězdičkovým hotelům se blýská na lepší časy.

Mnoho ubytovacích zařízení začalo v období krize nabízet kvalitu služeb, kterou ovšem nedisponovaly. Objektivní certifikaci si proto pochvalují nejen turisté, kteří získávají evropskou garanci kvality služeb, ale i manažeři hotelů. „Certifikační podmínky jsou velice přísné, proto nám jejich kontrola poskytuje tu nejlepší zpětnou vazbu,“ dodává Horáková.

Srovnání hotelových zařízení z celé Evropy do žebříčku je otázkou prestiže a reálným měřítkem kvality služeb. Hotely ohodnocené mezinárodním certifikátem jsou zřetelně vidět ve světových databázích a pomáhají stabilnímu postavení na předimenzovaném hotelovém trhu.

O certifikaci usilují i franšízové hotelové řetězce jako je např. Euroagentur nebo Orea Hotels, jak informoval portál FranchisingINFO.cz generální ředitel ing. Pavel Hlinka.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank