06.04.2010

Konečně je doba, kdy můžeme zkušenosti prodat. Franchisa je systém, který nás to naučil

říká pro FranchisingINFO.cz Ing. Pavel Hlinka, generální ředitel franchisové hotelové sítě Orea Hotels, a.s.

Jak se daří v době krize?
Hotelům obecně se v době krize příliš nedaří, to je dané – lidi se v krizi jako první vzdávají některých požitků, neznamená to, že by nejezdili vůbec, ale mají třeba kratší dovolené, firmy pořádají méně školení a teambildingů, což se opět projevuje v návštěvnosti hotelů. A nám nezbývá, než pracovat mnohem lépe a za mnohem menší peníze, než před krizí.

Kolik hotelů máte vlastních, kolik franšízových?
Máme 22 vlastních velkých hotelů, 3 velké franšízové hotely, které splňují parametry Orea hotels. Na začátku roku jsme přišli s programem Family inn – hotýlky a penziony kolem 50-60 pokojů, nyní jsme ve stavu, že máme 4 podepsané smlouvy a asi 25 je rozpracovaných. Family inn je úplně jiný systém podnikání, než velký hotel. Máme v této sítí hotelů rozptyl po celé ČR a zdá se, že to bude úspěšná záležitost.

O jaké franšízanty máte zájem a co mu nabízíte?
Máme zájem o velké hotely, kterým můžeme pomoct, nejen s webovými stránkami a rezervačním systémem, který má vysokou návštěvnost, ale i know-how, můžeme mu pomoct našimi dvorními dodavateli, kde máme mnohem lepší ceny, protože máme větší odběry.

Máme zájem i o každého malého, který to myslí vážně, kdo se chce starat o hosta. Pro franšízanta je výhodné starat se o hotel a my mu pomůžeme získat hosty. Po dvaceti letech podnikání si konečně všichni uvědomujeme, že za rady se platí a konečně je doba, kdy můžeme zkušenosti prodat, ještě nedávno, když jste neporadili zdarma, byl jste ošklivé káčatko. Franšíza je systém, který nás to naučil.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank