15.04.2010

Co mají společného Hippies a Subway?

Subway za 45 let otevřel 32 691 provozoven v 91 zemích světa, chystá se do Slovinska a Rumunska

Na počátku byl student medicíny, který si potřeboval vydělat na studia, tak nějak začínají telenovely a většinou i úspěšné franšízové řetězce, úplně stejně to začínalo v roce 1965 s nyní největším fast-food franšízorem Subway. V době kdy se v Americe a později i po světě šířilo hnutí Hippies, pilný student pracoval ve svém obchodě, který pořídil za peníze svého přítele. Ten mu půjčil 1 000 dolarů a mohli začít prodávat. To je velká výhoda fast-foodů, lidi přijdou, zaplatí hotově a peníze se otáčejí a vrací.

Dnes je tento franšízor zárukou kvalitních potravin, nutričně vyváženého rychlého občerstvení, vždy čerstvě připraveným podle chuti klienta

Fast-foodová síť SUBWAY plánuje rozvoj i přes loňský propad drtivé většiny ekonomik v regionu. „V letošním roce očekáváme v regionu mírné oživení a tomu přizpůsobujeme i strategii rozvoje. V zemích střední a východní Evropy, kde již působíme, počítáme s 35 novými restauracemi. Ve většině zemí také počítáme s růstem prodejů i hodnoty nákupů zákazníků,“ uvedl Martin Princ, řekl manažer rozvoje sítě SUBWAY pro střední a východní Evropu.

Jak jste si vedli v loňském, krizovém roce?
Nad očekávání dobře. Loni otevřela síť SUBWAY v celé střední a východní Evropě 53 nových restaurací, plánovala přitom necelých 30. Nejvíce se řetězec prosadil v Rusku, kde otevřel 25 nových restaurací. Následovalo Polsko s 19-ti novými restauracemi," dodává Martin Princ.

Jaké máte plány pro nejbližší dobu?
„V současné době hledáme ve Slovinsku partnera, který by měl na starost rozvoj naší sítě v zemi. V Rumunsku chceme začít prodávat franšízové licence od poloviny letošního roku,“ říká Martin Princ.

Kvalitu nechte prověřit časem, říká se...na světě se mění móda, styly, trendy, ale Subway a Hippes zůstávají.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank