26.04.2010

Krize nám spíše pomáhá

říká pro FranchisingINFO.cz generální ředitel RK Evropa, Michal Macek.

Na trhu je řada franšízových realitních kanceláří, proč by se měl potencionální zájemce rozhodovat pro váš systém?
Máme velmi dobře propracovaný systém a nabízíme více, než jen příjmy z realitní činnosti. Máme řadu exkluzivních partnerů, takže našemu franšízovému partnerovi nabízíme mimo jiné např. úspory na telefonních poplatcích, z poskytnutých hypotečních úvěrů či pojištění, slevy při nákupu automobilů nebo zařízení. Máme spočítané, že tyto slevy spolehlivě pokryjí náklady na pořízení franšízy i měsíční poplatky za ní.

Jak funguje "územní exkluzivita" v praxi?
Českou republiku máme rozdělenou do regionu, tím vylučujeme konkurenci na daném území, pokud se obrátí klient z jiného regionu na prodejce, kam nemovitost nepatří, třeba na základě dobré zkušenosti při jiném obchodu, územní prodejce o provizi nepřijde.

Co navíc kromě "franšízového balíčku" může franšízant získat?
Snažíme se o kvalitní servis v průběhu spolupráce, právní, ekonomický, školíme zaměstnance a franšízant je nadále samostatným podnikatelem. Při práci s realitami je spousta náležitostí, které se musí řešit, odhady, konkursy, vlastnické vztahy a každý případ je specifický.

Jak se dařilo RK Evropa v poslední době?
Navzdory poklesu cen nemovitosti celkem dobře. Oslavili jsme úspěšných deset let firmy, máme otevřeno zhruba polovinu z celkově plánovaných poboček a připravujeme další. Krize nám spíše pomáhá, jelikož malé a nekvalitní kanceláře mají velké finanční problémy a klienti čím dál více vyhledávají kvalitní a bezpečné služby, které poskytujeme. Developeři sice omezují svou výstavbu, avšak jsou nuceni hledat kvalitní realitní kanceláře, protože již není jednoduché projekty prodávat tak jako dříve.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank