24.06.2010

Splněný klukovský sen

Restaurace Mount steak míří do dalších měst. V menu naleznete sortiment masa, který nikde v Evropě nenajdete.

Malý Martin Novák rád četl dobrodružnou literaturu, obdivoval odvážné kluky, kteří v divoké přírodě přežívali díky lovu. Představoval si všechny vůně a chutě neznámých zvířat. Velký Martin Novák při každé příležitosti ochutnával neznámé maso. Jeho zvědavost ho donutila posbírat exotická masa z celého světa a otevřít si restauraci. Vznikl Mount steak v Josefské ulici nedaleko Karlova mostu v Praze. Místo spíše turistické a klientela spíše česká byl problém, který musel řešit, hlavně kvůli parkování klientů. Přestěhoval se do klidné ulice na Smíchově.

Krokodýl na zázvoru - V Mount steak restauraci získáte sortiment masa, který nikde v Evropě nenajdete. Kdo z nás jedl zebru, lamu, medvěda, jihoafrického přímorožce, krokodýla, velblouda nebo chřestýše?

Jeho urputnost je nezměrná, podařilo se mu získat sortiment masa, který nikde v Evropě nenajdete. Kdo z nás jedl zebru, kudu velkého, antilopu, mustanga, medvěda, bůvolce běločelého, pakoně žíhaného, jihoafrického přímorožce, krokodýla, velblouda nebo chřestýše?

Vepřové, hovězí, kuřecí, krůtí, tuňák, losos, halibut, žralok, pstruh, platýz, candát, mečoun, chobotnice, divočák, klokan, pštros nebo jelen patří k sortimentu a na jídelních lístcích se objevují v různých restauracích. Nově bude v sortimentu Mount steak kamzík, zubr evropský a antilopa skákavá.

Kde je dobré jídlo, tam se lidi schází rádi. Za dobrým jídlem jdou všichni, ke stálým hostům patří řada celebrit, restauraci při svém koncertu v Praze navštívili i členové skupiny Smokie. S některými hosty si Martin Novák vybudoval osobnější vztahy, proto součástí franšízy jsou pravidelné večeře nebo akce s vybranými celebritami, což může být zajímavé pro majitele restaurací z menších měst.

Na všechna masa jsou veterinární a hygienické certifikáty, získat některá zvířata je celkem náročné, proto je výhodné spojit potřeby více restaurací a energii vynaloženou na tento proces zhodnotit formou franšízy.

Franšíza je určena do větších měst v ČR a na Slovensku, její součástí jsou originální recepty na úpravu mas, dodávka exotických druhů mas, školení a veškeré poradenství při přípravě a provozu restaurace. Vstupní poplatky nejsou vysoké a v průběhu provozu se platí pevná částka za marketing, rovněž velmi přijatelná.

Mount steak je držitelem certifikátu světové asociace steakových restaurací, jako jediná restaurace v Česku.

Zájemci získají informace v redakci Franchisinginfo.cz

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank