07.07.2008

Emporio Café zajímá Praha

Po zrušení kaváren v regionech, chtějí nyní do Prahy a na Slovensko

Síť Emporio Café, která je v rukou stejné společnosti, jako franchisové Orea Hotels, se chce rozvíjet v Praze a směřuje i do zahraničí. Před časem přitom podle MF Dnes síť se svým konceptem příliš neuspěla v regionech. "Původní expanze mimo Prahu trochu předběhla dobu,“ řekl šéf sítě kaváren Vladimír Staněk.
V roce 2006 řetězec zavřel kavárny v Ostravě a v Praze na Zličíně. Loni pak v Brně v Orlí, Českých Budějovicích a v nákupním centru v Praze na Chodově. Důvodem byla podle šéfa snaha o úspory, na vysoké nájmy či špatná poloha kaváren.

V regionech Emporio neuspěly, chtějí rozvoj Praze

Praha a zahraničí

Řetězec tak má nyní 13 kaváren, z toho devět v Praze. "Dál do regionů zatím jít nechceme,“ uvedl Staněk s tím, že důvodem je hlavně nižší kupní síla. Čtyři koncepty kaváren Emporio svými cenami míří na movitější klienty. Zajímá je proto stále především Praha. "V Praze může být klidně patnáct našich kaváren a nebudou si konkurovat, ale může jít i o třicet, uvidíme,“ říká Staněk. Konečný cíl počtu kaváren firma nemá.

Cestu zametá Orea Hotels

Firma se také zajímá o Slovensko, kde ji cestičku prošlapala sesterská síť Orea Hotels. Ta k našim východním sousedům již pronikla a vytvořila tak lepší podmínky pro vznik kaváren.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank