30.08.2010

Nelituji, že jsem se pustil do prodeje sendvičů

říká David Biskup, jeden z prvních provozovatelů a vlastníků franchisy SUBWAY.

Bylo správné rozhodnutí prodávat sendviče SUBWAY?
Určitě, nelituji, dnes máme tři restaurace.

Kdy jste začal?
Začal jsem v roce 2004 restaurací ve Štěpánské, rozhodoval jsem se v roce 2002, chtěl jsem se spojit se silnou značkou. Po několika měsících jsem se rozhodl pro světovou jedničku, kterou je Subway dodnes. Půl roku jsem porovnával systémy, vyhodnocoval. Nakonec padlo rozhodnutí na Subway.

Byli jste první?
Mysleli jsme, že ano, ale nakonec první otevřela v roce 2003 jiná skupina, která přišla z Ameriky a otevřela restauraci v Karmelitské ulici.

Jaké byly další kroky po tom, co jste se rozhodl?
Nejdříve jsme na několik mailů nedostali žádnou odpověď, ale naše vytrvalost donutila Američany odpovědět. Bylo vidět, že máme skutečný zájem. Pak to šlo celkem rychle, připravili jsem byznys plán a šest měsíců komunikovali, pak jsme koupili licenci, následně jsme absolvovali trénink a s certifikátem v kapse jsme chtěli otevřít restauraci, věděli jsme, co nás čeká, začala práce. Otevírali jsme asi za 7 měsíců.

Jaké máte další plány?
Otevřeli jsme třetí restauraci na letišti, soustředíme se na přesun na atraktivnější místa našich dvou restaurací, chceme posílit tým zaměstnanců a možná v roce 2011 budeme pokračovat v otevírání dalších restaurací. Nejsme sami s touto licencí, na trh vstupují další a další podnikatelé s novou licencí, uvidíme, co bude.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank