02.09.2010

Burger King na prodej

12 000 restaurací po celém světě čeká na nového vlastníka.

Tisková agentura Reuters informovala o prodeji druhého největšího prodejce hamburgerů, společnosti Burger King. Firma již jedná s potenciálními zájemci. V České republice mají licenci na Burger King tři společnosti, americký AmRest, český BK Team a italský Autogrill. První Burger King byl otevřen v Praze na Zličíně v listopadu 2008.

Celosvětově má síť kolem 12.000 restaurací v 75 zemích světa

Celosvětově má síť kolem 12 000 restaurací v 75 zemích světa, akcie Burger Kingu jsou od roku 2006 obchodovatelné na burze, tržní hodnota je 2,3 miliardy USD. Před vstupem na burzu Burger King vlastnily společnosti TPG, Bain Capital a banka Goldman Sachs, která má v Burger King stále značný podíl.Síť restaurací koupili v roce 2002 od britského výrobce nápojů Diageo za 1,5 miliardy dolarů. Jedním ze současných zájemců o koupi řetězce má být společnost 3i Group.

Čistý zisk Burger King se ve čtvrtém finančním čtvrtletí kvůli poklesu prodeje meziročně snížil o 17 procent na 49 milionů dolarů. Tržby se ve čtvrtletí končícím v červnu snížily o procento na 623 milionů dolarů. Společnost minulý měsíc varovala, že čeká v novém fiskálním roce slabou poptávku kvůli zpomalení ekonomického růstu a není jisté, jak jí ovlivní vývoj cen důležitých surovin, zejména mouky a hovězího masa.

Společnost nesdělila odhad zisků, ale uvedla, že nezaměstnanost v USA a vládní úsporné programy v několika evropských zemích utlumí prodeje v restauracích starého kontinentu.

Nepodařilo se nám zjistit, jaká je hodnota jmění společnosti a kolik má vlastních provozoven. Snížení zisků v příštích letech očekáváme všichni napříč obory, pokud si uvědomíme, že řada restaurací je franšízových, tak potom jde zejména o hodnotu značky a ta vůbec není špatná. Pokud zrovna nemáte 45 miliard korun na zakoupení sítě Burger King, můžete zkusit postavit vlastní franšízový koncept, vybudovat silnou značku, ponechat si několik testovacích provozoven a za několik let výhodně prodat.

Kompletní servis spojený s vybudováním franšízy vám zajistíme, připravili jsme již kolem 130 franšízových konceptů. Informujte se v redakci.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank