19.10.2010

Metrodogs míří také na Slovensko

Nové franšízové podmínky si vynutil český trh, uplatní se i na Slovensku. Novinkou je flexibilní provozovna.

MetroDogs je velmi originální franšíza, která nabízí samoobslužní myčky pro psy. Známá je více než 10 let, v České republice je 2 roky. Systém pochází z Austrálie, znají ho na Novém Zélandu, ve Velké Británií, Portugalsku, Nizozemí, Francii, Lucembursku, Belgii nebo Španělsku. První provozovna ve střední a východní Evropě byla v Praze. Ne nadarmo, se Češi považují za největší milovníky psů v Evropě, avšak i přes velký psí potenciál se v České republice nekonal takový vývoj, jaký firma očekávala.

Specifika trhu se mohou projevit v každé zemi jinak, Češi více upřednostňují osobní péči a individuální přístup, proto se samoobslužné myčky nerozeběhly podle očekávání. Produkt byl modifikován a nyní nabízí firma kromě původní franšízy automatické myčky psů také systém pro osobnější péči – vanu na mytí psů a vše co k ní patří včetně kosmetické péče. Ty si mohou instalovat majitelé psích salónů i prodejen potřeb pro zvířata, rozšířit tak služby, případně vytvořit pracovní místo. Finanční dotace na pracovní místo, které poskytují některé úřady práce, zaplatí část nákladů na pořízení.

Firma LAPSO CZ s.r.o., master franchisant pro ČR a SR, zareagovala, situaci vyhodnotila a snaží se přizpůsobit produkt požadavkům českého zákazníka. Řada firem často odchází z trhu, neboť má produkt či službu, které nedokážou inovovat, přizpůsobit.

Australané si myslí, že byli na našem trhu příliš brzy a myčky pro psy se za několik málo let stanou běžnou součástí našeho života, sejně jako hypermarkety, fast foody nebo kreditní karty.

Značka MetroDogs dlouho vyvíjela systém samoboslužných myček pro psy, který by byl pohodlný pro všechny milovníky psů i psy samotné. V koupacích automatech MetroDogs se setkáte pouze s přírodními produkty, vytvořenými speciálně pro psy. Společnost MetroDogs je jedinou českou společností, která zastupuje australskou společnost Quick N Easy Wash Systems zabývající se vývojem a instalací samoobslužných myček.

Dle vyjádření firmy je výhodou pro franchisanty fakt, že provozovny MetroDogs jsou samoobslužné automaty, které bezpodmínečně nevyžadují přítomnost franchisanta.

Firma hledá partnery v ČR a na Slovensku, jak pro samoobslužné myčky, tak pro individuálně obsluhované vany s použitím kvalitních přírodních kosmetických produktů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank