20.10.2010

Hotelová síť Accor chce v Česku mohutně expandovat

Francouzský hotelový řetězec Accor chce posílit přítomnost v Česku. Záměrem je zdvojnásobit svou síť, vsadil na franšízu a do roku 2015 stát jedničkou evropského trhu

Hotelový řetězec Accor plánuje posílit přítomnost v Česku. Záměrem francouzské společnosti je současnou síť ve střednědobém horizontu zdvojnásobit. Už počátkem příštího roku rozjede Accor pod svou značkou Mercure provoz nového hotelu v Ostravě. Další nové hotely jsou už na cestě.

Zatím se Accoru nepodařilo realizovat záměr otevřít v Praze jeho nejluxusnější hotel Sofitel, ale společnost od tohoto plánu neupustila.

V současné době totiž Accor intenzivně pracuje na rozšíření svých tuzemských aktivit prostřednictvím franšíz, už finalizují dohody o provozování první franšízy pod značkou Ibis v Olomouci.

Právě franšízy jsou momentálně strategickým cílem francouzské skupiny, která se v této formě hotelového byznysu chce do roku 2015 stát jedničkou evropského trhu. Franšízový program počítá s poskytováním odborných znalostí a přístupu k rezervační sítě Accor, zájem je hlavně o partnery pro provozování svých "ekonomických" značek typu Ibis.

Do Česka Accor vstoupil v roce 1998 a v současné době provozuje celkem sedm hotelů. Šest z nich je v Praze, kde se zatím francouzský řetězec soustředil hlavně na tzv. ekonomické hotely značky Ibis. Kromě nich řetězci v české metropoli patří i dva čtyřhvězdičkové hotely - Novotel a Century Old Town, který patří mezi její luxusnější hotelové značky. Mimo Prahu má Accor zatím pouze hotel Ibis v Plzni.

Hotelová síť Accoru je ve světě třetí největší. Společnost působí v 90 zemích a provozuje přes 4 100 hotelů. Hotelovým hostům se představuje pod rozsáhlou kolekcí značek - od nejluxusněšjích jako je Sofitel a Pullman až po levné Ibis, Formule 1 a nebo Motel 6. Právě hotely typu Ibis nebo Formule v ČR zatím vůbec nejsou, ve světě patří k levnému ubytování s pevnými standardy. Zejména v menších městech přežívají hotely z hlubokého socializmu a klienti se v nich ubytovávají jen proto, že nemají možnost výběru.

Podle Caillèra Accor letos na svém hospodaření pociťuje zlepšení evropské ekonomiky. Provozní zisk francouzské hotelové skupiny Accor se v pololetí více než zdvojnásobil na 154 milionů euro (3,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 69 milionů eur. Růst podpořilo hlavně oživení zájmu o dražší hotely. Za celý letošní rok Accor očekává provozní zisk 370 milionů až 390 milionů euro. Loni provozní činil 236 milionů euro.

Podrobnosti vám sdělíme v redakci.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank