25.10.2010

Naším cílem je být v nejtěsnějším kontaktu s malým čtenářem

říká Martin Donátek, jednatel franšízové sítě MODRÝ SLON s.r.o., vydavatelem personálních knih.

Jak jste přišli na originální nápad personální knihy, co vás inspirovalo?
Nápad personálních knih vznikl v 80. letech v USA a vastní idea nám připadla natolik originální, že jsme ji realizoval v českých podmínkách. Hlavní inspirací byl fakt, že personální kniha v podstatě nestárne a není přenosná z generace na generaci. Tím si zajišťuje trvalý zájem zákazníka a tedy i prodej. A také to, že personální knihy mají pro čtenáře mnohem větší rozměr, tím, že se každé dítě stává aktivní součástí příběhu - hlavním hrdinou, je spontánně motivováno ke čtení.

Kolik máte nyní titulů?
V současné době nabízíme 10 titulů pro děti a 1 pro dospělé. Tituly neustále obměňujeme, každým rokem přibudou 1 až 2 nové a nahrazují tituly, o které přestal být postupem času zájem. Od roku 2010 nakladatelství oslovuje začínající autory a ilustrátory, ti se zapojují do projektu na podporu čtení.

Máte cca 18 franšízových partnerů, jak se jim daří?
Drtivou většinu našich stávajících franšízových partnerů tvoří lidé, kteří s námi už několik let spolupracují. Mají své zavedené sítě a jejich roční objem prodaných knih je stabilní. Základním předpokladem této stabilnosti je neustálý vývoj nakladatelství Modrý slon a sním spojené projekty, které pomáhají pochopit kouzlo a význam personálních knih pro malého čtenáře. V příštích měsících se chystáme podepsat 15 nových smluv s budoucími partnery.

Měli jste v plánu rozšířit franšízu do zahraničí, podařilo se vám to?
Ano, franšízový systém dovoluje vcelku nenáročnou aplikaci do cizích zemí. Jde to především díky ucelenému konceptu a jasně definovaným pravidlům, na kterých franšíza funguje. Momentálně naše knihy prodáváme velmi úspěšně v Polsku a na Slovensku. Noví zájemci a snad budoucí partneři jsou registrování v Rusku, Anglii, Irsku a Švédsku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Naším cílem je být v nejtěsnějším kontaktu s malým čtenářem

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank