15.11.2010

Za 15 let 46 restaurací

Rozhovor týdne s ing. Radovanem Sochorem, majitelem franšízové sítě Švejk restaurantů, které před dvěma lety získaly ocenění za nejlepší gastronomický koncept.

Na trhu jste 15 let, to je důvod k rekapitulaci, co se podařilo?
Podařilo se otevřít 46 restaurací, vstoupili jsme na zahraniční trhy, Švejk restaurant je dnes známý řetězec. Spolu s kolegy jsme značnou mírou přispěli k udržení české kuchyně, popularizujeme Švejka, někteří příslušníci mladé generace ho znají pouze z našich restaurací.

Byl Švejk restaurant od začátku koncipován jako franšíza?
Ano, jsem ekonom a věděl jsem, že dělat jednu hospodu je náročné. Všude se začaly otevírat různé řetězcové restaurace, pizzerie, fast foody, to byla velká inspirace. V Nepomuku máme vlastní restauraci, původní pilotní projekt jsme měli v Plzni, funkci pilota tak plní Nepomuk, je to naše jediná vlastní restaurace s hotelem, připravená na firemní akce, školení.

Kolik chcete mít Švejk restaurantů?
Prozatím vidím číslo 100. Naše restaurace jsou útulné, příjemné a vejdou se do každého městečka, myslím, že to číslo není přehnané.

Jak se krize dotkla Švejk restaurantů?
Krizi živí média, různí odborníci a teoretici. Je těžké posoudit, do jaké míry jde o krizi hospodářskou, myslím, že zažíváme krizi vztahů, krizi mentální, zažíváme přerod. Lidé se potřebovali zamyslet nad způsobem života, vědět kam jdou a proč. Pro nás je to výzva, o hosta musíme bojovat, vážit si ho a dát mu perfektní servis.

Co jíte nejraději?
Obyčejná jídla z české a slovenské kuchyně, mám rád i francouzskou nebo mexickou kuchyni. Na cestách zkouším místní speciality. Vůbec nemusím českou pizzu a české sushi.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank