25.11.2010

Prestižní evropské ocenění

Kavárny Costa Coffee získaly prestižní ocenění „Nejlepší kavárenský řetězec ve Velké Británii a Irsku“.

V dosud nejrozsáhlejším hodnocení tohoto druhu s názvem „Project Cafe 10 Europe“ byly posuzovány kavárenské řetězce ve 22 zemích Evropy zejména z hlediska jejich růstu a rozvoje. Hodnotiteli bylo 312 nejvýznamnějších osobností v kavárenském odvětví, od generálních ředitelů kavárenských řetězců, až po provozovatele nejúspěšnějších kaváren. Vedle Costa Coffee byly do průzkumu zahrnuty i tyto řetězce: Starbucks, McCafé, Caffè Nero, Segafredo Zanetti Espresso, Gregory – Coffeeright, Caffè Ritazza, Café & Té, Espressamente Illy, Waynes Coffee a Coffeeheaven.

Jeffrey Young, ředitel a zakladatel Allegra Strategies, k vítězství britského řetězce podotýká, "Costa si jistě zasloužila toto uznání, vzhledem k neuvěřitelnému kontinuálnímu růstu v 35ti kvartálech v řadě. Patrné je jasné zaměření řetězce na podávání nejlepší kávy, které je podpořené silnou marketingovou kampaní."

V roce 2010 se Costa stala nejoblíbenějším kavárenským řetězcem ve Velké Británii. Aktuálně Costa Coffee navštěvuje 35% veškeré dospělé populace, což je více než kterýkoli jiný řetězec. Celkové tržby vzrostly meziročně o více než 33% a o 9% v meziročním porovnání bez započtení vlivu nově otevřených kaváren. Řetězec tedy rostl i v době recese, které padlo za oběť množství konkurenčních kaváren.

Nejkomplexnější výzkum kaváren stále probíhá na tomto rychle se rozvíjejícím trhu, se zaměřením na růst značkových řetězců ve 22 zemích: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

V České republice Costa Coffe působí od roku 2008 a v současnosti provozuje 7 kaváren – 3 v Praze, 2 v Liberci a po jedné v Teplicích a Pardubicích.

Hodnocení kaváren v České republice přineseme příště.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank