29.11.2010

Využívání profesionálních služeb se vždy vyplatí

Přinášíme vám rozhovor s Markem Halfarem, ředitelem poradenské společnosti Profit system franchise services s.r.o.

Zastupujete konzultační společnost v oblasti franchisingu. Jakým způsobem se franchising vyvíjel v roce 2010?
Dle mého názoru se franchisový trh vyvíjel velmi úspěšně. To potvrzuje i fakt, že na naši společnost Profit system se obrací stále více českých firem, které si přejí fungovat na principu franchisingu. V souvislosti s tím požadují zpracování franchisových dokumentů a také odborné konzultace. Na českém trhu působí stále více českých franchisových systémů, jak odhalil náš průzkum, podíl českých a zahraničních systémů je již téměř vyrovnaný. To je neklamný důkaz toho, že byl franchising jako model podnikání trhem plně akceptován. Souvisí to také s náladou ve společnosti, která se zdá být optimističtější oproti minulému roku, který se nesl ve znamení dopadů finanční krize.

Jak můžete začínajícím franchisorům pomoci?
Zatím ne všechny franchisové systémy využívají služeb odborníků. Mají například nevyhovujícím způsobem napsané smlouvy, ty pak řešíme za pochodu, což franchisora stojí další čas a peníze. Určitě se vyplatí tyto věci konzultovat s profesionály od samotného začátku, od prvotní myšlenky. Můžeme tak předat zkušenosti získané zpracováním více než 130 konceptů na mezinárodní úrovni, a komplexně ho připravit na roli a úskalí franchisora. V tom tkví naše přidaná hodnota.

Jaký očekáváte další vývoj?
Věřím, že v několika nejbližších letech bude v České republice franchising stejně úspěšný jako na zahraničních trzích. Rozroste se a přesáhne hranici 200 aktivně působících systémů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank