18.07.2008

Real Spektrum s franchisingem

S prodejem konceptu chce realitní kancelář začít v září

Sílící vliv nadnárodních řetězců v realitách tlačí i domácí realitní kanceláře k vytváření sítí. Další z realitních kanceláří, která rozjíždí svůj franchisový koncept, je společnost Real Spektrum. Firma již má připravené franchisové dokumenty a prodejní strategii. Nyní již řeší předsmluvní otázky a vstupní služby. „Předpokládám, že prodej tohoto konceptu zahájíme v září tohoto roku,“ řekl portálu FranchisingINFO.cz šéf marketingu firmy Jiří Malý. Real Spektrum je partnerem letošního říjnového Franchise Meeting Pointu.

aktuality, Česká asociace franchisingu, moje firma, REAL SPEKTRUM, z domova

Další česká realitní kancelář bude spoléhat na franchising

Franchisy i ze stávajících poboček

Real Spektrum má v současnosti zhruba 50 poboček po celém Česku, z toho přibližně čtvrtinu na jižní Moravě. „Předpokládáme, že franchisového konceptu využijeme především k doplnění regionů, které nejsou značkou pokryty. Současně chceme ještě zvýšit aktivitu v lukrativních regionech,“ uvedl. Dodal, že v některých případech mohou vzniknout franchisy i ze stávajících poboček.

Snaha čelit tlaku nadnárodních sítí

Jedním z hlavních důvodů pro rozjezd franchisingu byl podle Malého sílící tlak nadnárodních řetězců. „Zachytili jsme tendenci trhu přecházet do sítí. Ti, kteří půjdou tímto směrem, mohou uspět,“ uvedl.

Franchisy v realitách oblíbené

Franchising je v realitách stále populárnější. Na domácí trh vstoupili velcí nadnárodní hráči jako například RE/MAX, ERA Reality či Chirš. Do franchisových sítí se spojují ale i domácí realitní kanceláře, například TANA, Arden reality či AŠ Škorcová.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank