07.12.2010

1. franchisová pobočka McCafé v Praze

V těchto dnech otevřela společnost McDonald’s v Řepích první McCafé na území hlavního města. Jedná se o 1. provozovnu McCafé založenou na principu franchisingu v Praze.

Koncept kaváren McCafé vznikl v roce 1993, kdy bylo otevřeno první McCafé a to v australském Melbourne, v Evropě tento koncept jako první představilo na konci 90. let Irsko. Dnes jsou kavárny McCafé po celém světě. V České republice bylo McCafé představeno v červenci roku 2009.

Koncept kaváren McCafé vznikl v roce 1993 v australském Melbourne. Kavárny McCafé nabízejí kávové speciality, čaje a dezerty.

„Kavárenské služby McCafé nabízíme našim zákazníkům ve vybraných restauracích McDonald’s v České republice již rok a půl. McCafé v Praze Řepích je naším jubilejním desátým. Káva je v Čechách velmi oblíbeným nápojem a stejně jako ve světě se i v České republice setkalo McCafé s úspěchem. Jsem rád, že jsme se v našem záměru přinést nový kavárenský koncept nezmýlili,“ uvedl Radek Janalík, generální ředitel McDonald`s ČR a SR.

McDonald’s s McCafé v Řepích provozuje na základě licence McDonald´s samostatná podnikatelka paní Daniela Bártová, která zaměstnává nově celkem 49 pracovníků. Paní Bártová je také franchisantkou restaurace v Galerii Nové Butovice.

Kromě provozoven založených na principu franchisingu otevřela společnost nově také restauraci McCafé v Mostecké ulici a v polovině prosince plánuje zprovoznit McCafé na Florenci, kde nyní probíhá rekonstrukce.

Kavárny McCafé nabízejí kávové speciality (18 druhů), šest druhů čajů a výběr ze 17 dezertů a naplňují očekávání i největších příznivců tradičních kaváren.

Podrobné informace o franšíze McDonald´s získáte níže v katalogu franšíz.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank