22.07.2008

V Polsku první McCafé

Češi si na novou značku McDonald´s ještě počkají, bude do 3 let.

McDonald´s otvírá v Polsku, přesně v Poznani, svou první kavárnou se značkou McCafé. Další dvě provozovny těchto kaváren, které například v USA konkurují především řetězci Starbucks, řetězec v Polsku připravuje ve Varšavě. Do konce roku by se pak mělo v Polsku objevit celkem pět kaváren McCafé.

Poláci se McCafé již dočkali, Češi si musí ještě počkat

V Česku do tří let

V Česku by měla vzniknout první kavárna McCafé do tří let. V rozhovoru pro portál FranchsingINFO.cz to uvedla mluvčí firmy pro Česko Drahomíra Jiráková. Tento koncept chce u nás nabízet McDonald´s novým i stávajícím franchisantům. Firma zatím však nechce zveřejnit, kolik podobných provozoven bude v Česku ročně otvírat, ani jaký je konečný stav. V současnosti má již 75 klasických rychlých občerstvení McDonald´s.

Konkurence Starbucks?

Například v USA odborníci hovoří o tom, že službou McCafé konkuruje McDonald´s především největší síti kaváren – Starbucks, která již od února působí také v Česku. „McDonald´s je především rychlé občerstvení s nabídkou sendvičů, salátů, bramborových výrobků a dezertů. Káva patří k nabídce, ale není stěžejní položkou,“ brání se srovnání mluvčí českého McDonald´s. McCafé však bude klasická kavárna s širokou nabídkou kávy a dezertů, s obsluhujícím personálem a porcelánovým nádobím.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank