30.12.2010

Začínal s ruinou, teď prodává franšízy na luxusní hotel

Vítězné místo v soutěži Živnostník roku 2009 pomohlo Lukáši Pytlounovi při prodeji franšízy jeho hotelu.

Lukáš Pytloun rád cestoval. A v cizině si uvědomil, že v Liberci chybí kvalitní ubytování za rozumnou cenu. Z úspor ze zahraničních brigád a pomocí bankovního úvěru koupil polorozbořený dům s pěti byty. A to byl tehdy ještě studentem třetího ročníku vysoké školy. „Tehdejší poměr mezi kvalitou a cenou ubytování u nás mi nedal, abych v tom něco nezkusil udělat,“ říká Lukáš Pytloun. První zrekonstruovaný byt začal pronajímat zahraničním dělníkům. Veškerý zisk investoval zpátky do domu, který postupně předělal na penzion s 54 lůžky.

Od té doby se mu za dobu sedmi let podnikání postupně podařilo v Liberci otevřít čtyři penziony, dvě stylové restaurace a dva hotely s celkovou kapacitou přes 300 lůžek všech kategorií ubytování.

Nejkomfortnější z nich byl donedávna čtyřhvězdičkový Pytloun design hotel. Letos k němu přibyl další. „Právě máme podepsanou smlouvu s hotelem v Ostrově u Tisé, kam jsme prodali náš franšízingový koncept a další zájemci o franšízu hotelů Pytloun se hlásí,“ svěřuje se loňský živnostník číslo jedna.

V Česku i jinde ve světě funguje na principu franchisingu několik hotelových systémů. Přímo na českém trhu jde na příklad o síť Orea Hotels, Holiday Inn, Hilton, Novotel, IBIS nebo Choice Hotels.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank