13.01.2011

Češi jsou mlsouni!

Franchisový systém prodejen koláčů Mamuška The Cheesecake Shop je připraven na rozvoj sítě v ČR.

Franchisový řetězec Mamuška The Cheesecake Shop založili v roce 1993 v Austrálii bratři Konopacki, původně emigranti z Polska. V současné době působí na 250 prodejen Mamuška The Cheesecake Shop v Austrálii, na Novém Zélandu, Velké Británii a Polsku. Na jaře tohoto roku chystá řetězec otevření 1. provozovny v pražských Kbelích.

Zdjęcie punktu systemu Mamuška The Cheesecake Shop

V současné době působí na 250 prodejen Mamuška The Cheesecake Shop v Austrálii, na Novém Zélandu, Velké Británii a Polsku.

V minulém roce společnost RWL Investments s.r.o., výhradní zástupce Mamuška The Cheesecake Shop, zahájila přípravné práce na franšízovém konceptu. Ty zahrnovaly oblasti jako výběr sortimentu, zajištění logistiky, skladových prostor aj. Jak uvádí prokurista firmy Vladimír Čížek, kontaktní osoba pro zájemce o licenci: „Přeci jen jsou Češi zmlsaní, preferují o něco jiné chutě než třeba Novozélanďané. Proto jsme museli pečlivě zvážit nabídku. Je také nezbytné přihlédnout k sezonní dostupnosti některých ingrediencí, třeba ovoce.“

Na rok 2011 plánuje společnost otvírat jak franšízové tak také vlastní provozovny. „Nesoustředíme se pouze na Prahu, ale hledáme franchisanty ve všech větších městech České republiky. Až rozvineme síť u nás, máme v plánu také expanzi k našim nejbližším sousedům Slovákům,“ prozradil plány Vladimír Čížek.

Dle slov Vladimíra Čížka Mamuška The Cheesecake Shop podpoří franchisanty vstupním zaškolením, průběžným vzděláváním, reklamními předměty a jednotným oděvem. Pro podnikání je vhodný prostor o minimálně 100 m2 a finanční prostředky, které partnerovi umožní provozovat obchod prvních 6 měsíců. Osobní angažovanost na provozu je nezbytná.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank