18.01.2011

Franšíza do moderního města

Bageterie Boulevard je síť městských bageterií francouzského stylu. Chystá se na první franšízanty.

Restaurace Bageterie Boulevard jsou určeny pro dynamického člověka pracujícího ve městě. Vybrat si lze z 12 obložených baget rozdělených do dvou kategorií – čerstvé a zapečené. Kromě baget jsou k mání také různé druhy káv a čerstvých zeleninových salátů. Součástí denní nabídky jsou snídaňová menu. Stálou nabídku vždy doplňuje sezónní lahůdka, v zimě například vafle a horká čokoláda, v létě třeba ovocný sorbet či ovocný salát.

Bageterie

Bageterie Boulevard je český řetězec restaurací, který vznikl v roce 2003. Nyní provozuje 7 poboček, z nichž se 6 nachází v Praze a 1 v Liberci.

Bageterie Boulvard je dynamický koncept, v němž změna je součástí existence a image značky, jak prozrazuje Jan Pavlík, kontaktní osoba pro zájemce o licenci: „Češi jsou všeobecně konzervativní, to samé platí i v případě jejich chutí. Našim cílem je rozvíjet trendy v gastronomii a následně je dokázat uplatnit u našich zákazníků.“

Dle vyjádření Jana Pavlíka, společnost plánuje v tomto roce otevření několika provozoven. Zvolila cestu obou variant, tedy jak provozování vlastních, tak také franšízových poboček. U obou metod sleduje jejich klady a zápory, které následně vyhodnocuje. Nevylučuje ani odprodej již zavedených provozoven franšízantům. V současné chvíli se však soustředí především na zvyšování kvality celého konceptu.

Společnost zamýšlí expandovat jak do velkých českých měst, tak také do zahraničí. „Jsme moderní koncept pro moderní města. A v některých vybraných regionech vnímáme vývoj pozitivně, tudíž rozvoj do krajských měst plánujeme. Co se zahraničí týče, pravidelně se nám ozývají zájemci nejen ze sousedních zemí jako Německo a Slovenska, ale také z Ruska či Velké Británie,“ potvrzuje Jan Pavlík.

Současný trend u restaurací rychlého občerstvení je posilovat pozice menšího počtu franšízantů. Proto se bude společnost soustředit na partnery, kteří budou chtít rozvíjet franšízovou síť ve větším měřítku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank