10.02.2011

Forty´s Pizza® nabírá nové franšízanty

Provozuje 1 franšízovou restauraci v Hradci Králové. Nyní hledá franšízanty pro vybrané stávající i nové pizzerie.

Pizza nezná hranic. Díky své báječné chuti, různým variantám a snadné a rychlé dostupnosti patří k nejoblíbenějším pokrmům na světě. Málokdo však ví, že má svoji bohatou historii. Předchůdkyni dnešní pizzy připravovali již starověcí Egypťané v podobě jednoduchých plochých koláčů. Od nich je časem převzali Římané. Dnešní název pizza je odvozen ze slova picea, které pochází z Neapole. V 18. století se na korpus začala přidávat rajčata. Tím vlastně vznikla pizza v podobě, jak ji známe dnes.

Pizza je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších pokrmů na světě.

Pizzu má ve svém názvu také řetězec Forty´s Pizza®. Je to ryze český koncept, který byl založen v roce 2005 v Olomouci. Prví rok působení fungovala výhradně jako rozvážková služba, poté zamířila do centra města a nabídla nejen rozvoz pizzy zdarma, ale také prodej přes ulici. V současné době provozuje 7 vlastních poboček a jednu franšízovou v Hradci Králové.

Jak uvádí Jakub Šlezar, jednatel a kontaktní osoba pro zájemce o licenci: „Cílem je poskytnout zkušenosti našeho konceptu franšízantům a stát se díky nim jedničkou v rozvozu pizzy v ČR. Chceme rozvážet pizzu vynikající kvality a poskytovat perfektní zákaznický servis. Forty´s Pizza® je podnikatelská příležitost jak pro nový podnikatelský záměr, tak pro stávající pizzerie, které se chtějí připojit k fungující síti provozoven.“ V plánu pro letošní rok má zprovoznění dalších 2 až 5 poboček, z nichž 1 až 4 by mohly přejít do rukou franšízantů. „Zejména na již existující provozovny v menších městech nebo na nově otevřené rádi poskytneme licenci,“ dodává Jakub Šlezar.

Nejvhodnější prostor pro provozování konceptu Forty´s Pizza® je o minimální ploše 60 m2 s výlohou do ulice a parkovacím místem. Investor si klade za podmínku osobní angažovanost franšízanta v provozu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank