14.02.2011

Všechny naše kavárny jsou již franšízové

říká Martin Lomický, jednatel společnosti CrossCafe original, s.r.o.

Jaký byl pro CrossCafe rok 2010?
Minulý rok hodnotíme jako velmi dobrý. Zaznamenali jsme meziroční nárůst v počtu zákazníků o 17 %. Poptávka po našich produktech si tak udržuje trvale rostoucí úroveň. Také jsme otevřeli 3 nové franšízové provozovny v Praze.

Odkud se rekrutují Vaši partneři?
Zájem o získání licence na provozování kaváren CrossCafe je opravdu značný. Potencionální zájemci jsou jak z oboru gastronomie, tak mimo něj. Vzhledem k tomu, že cíleně nepodnikáme žádné významné aktivity s cílem získání nových zájemců o volné licence, předpokládáme, že zájemci jsou také z řad našich zákazníků.

Jaké máte dosavadní zkušenosti s franšízingem?
Zkušenosti s franšízingem máme jak ze strany franšízanta díky licenci na restaurace Potrefená Husa, tak ze strany franchisora v konceptu CrossCafe. Využíváme tak znalostí a potřeb „z obou stran". V současné době jsou veškeré kavárny provozovány na principu franšízingu. Franšízingu jako metodě podnikání věříme, máme s ním dobré zkušenosti.

Jaké novinky v produktové nabídce chystáte na tento rok?
Na jaro chystáme nové obědové menu a luxusnější verzi obědového salátu. Pravidelné změny v nabídce se odehrávají v kvartálním sledu dle ročních období.

Do jakých lokalit plánujete expandovat?
Pro rok 2011 plánujeme rozvoj franšízové sítě po Praze a do Západních Čech. Expanze do zahraničí není pro nás v tuto chvíli na pořadu dne, nicméně ani tato myšlenka nám není zcela cizí a v budoucnu bude aktuální.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank