15.02.2011

Eva Longoria vyzkoušela franšízing

„Zoufalá manželka“ Eva Longoria dostala lekci z provozování restaurace v Las Vegas.

Eva Longoria, známá především díky seriálu Zoufalé manželky, provozovala restauraci od roku 2009 společně se svým obchodním partnerem Toddem Englishem. Franšízovou licenci na provoz restaurace jim poskytla společnost Beso, která vlastní stejnojmenné luxusní podniky v Hollywoodu. Longorii patřil 1/3 podíl restaurace a investovala na její záchranu nemalé částky. Nedávno do ní vložila další milion dolarů ve formě půjčky a dalších 375 tisíc dolarů zaplatila za poplatky.

Restaurant BESO Evy Longorie

Eva Longoria požádala o přiznání bankrotu pro svou restauraci a noční klub Beso ve státě Nevada.

Restaurace však skončila s dluhem v přepočtu přes 100 milionů korun. Proto právníci, které herečka najala, podali žádost o vyhlášení bankrotu. "Vyhlásili jsme bankrot proto, aby podnik mohl být nadále otevřený," uvedl mluvčí společnosti Beso.

Z příkladu Evy Longorie je patrné, že ani franšízing neposkytuje 100% jistotu v podnikání. Na každý podnikatelský záměr je třeba se řádně připravit a nepodcenit jeho zavedení na trh. Jako v každém byznyse i ve franšízingu platí, že podstatou obchodu jsou spolehliví a solidní obchodní partneři. Budete to Vy, kdo se bude v podnikání osobně angažovat, věnovat mu svůj čas i své finance. Proto je důležité, abyste byli na roli franšízanta řádně připraveni. Každý franchisant má jiná očekávání, je jinou osobností a má jiné finanční možnosti, takže co je nejlepší pro jednoho, nemusí být nejlepší pro ostatní. Proto si každý musí vybrat takovou franšízu, která mu bude nejlépe vyhovovat.

Poradci PROFIT system.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank