22.02.2011

Tělo jako důkaz

Společnost Biometrie s.r.o. otevřela 1. franšízovou pobočku v Brně a plánuje další.

Nové technologie nezadržitelně pronikají do našeho každodenního života, mnohdy si to ani neuvědomujeme. Čím dál častěji se při otevírání dveří či při vstupování do počítačů identifikujeme pomocí našeho těla. Tato identifikace se provádí pomocí otisku prstu, dlaně, oční duhovky, obličeje, kartografie žil nebo tvaru lebky. Používání klíčů, magnetických karet, čipů, jmenovek a jiných prostředků ke vstupu do dané místnosti či lokality pomalu ale jistě zvoní hrana. Technologie, která umožňuje nezpochybnitelnou identifikaci osob, se nazývá biometrie. Biometrie představuje souhrn výpočetních technik, které dovolují automaticky rozpoznat jakoukoliv osobu na základě jejích fyzických parametrů.

Biometrie se zabývá identifikací fyziologických znaků těla. Kromě otisků prstů, což je jeden z nejznámějších a nejstarších způsob, lze člověka identifikovat také pomocí oční duhovky, tvaru lebky, kartografie žil atd.

Česká společnost Biometrie s.r.o. se zabývá prodejem, instalací a servisem biometrických přístupových a docházkových terminálů, které jsou certifikované Nejvyšším bezpečnostním úřadem na stupeň utajení 2-4. Je výhradním distributorem jihokorejské společnosti SUPREMA INC., která působí v oblasti výroby a kvality biometrických technologií. Systémy zjišťující algoritmus otisku prstu a papilárních linií, které SUPREMA INC. vyrábí, získaly různá ocenění v celosvětových soutěžích v letech 2004 - 2008.

Před dvěma roky Biometrie s.r.o. otevřela vlastní vývojové středisko a obchod v Praze. Jak prozradil Vít Velhartický, první krůčky směrem k růstu zahájila vývojem vlastních aplikací. V nejbližší době začne vyvíjet systém, který zaručí identifikaci osoby ve vozidle. V roce 2010 zprovoznila v Brně první franšízovou pobočku. „Věříme, že pokud se trh rychleji zotaví, budou další franšízové provozovny s naší technologií následovat,“ předpokládá Vít Velhartický.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank