04.03.2011

Costa Coffee získala Coffeheaven

Spojením s Coffeeheaven se stane Costa Coffee lídrem na kavárenském trhu v ČR.

Společnost HDS Retail Czech Republic, a.s., která provozuje 7 kaváren Costa Coffee v České republice, získala 13 provozoven Coffeeheaven. Spojením těchto dvou značek se s 20 provozovnami po celé ČR stává Costa Coffee vedoucím kavárenským řetězcem na českém trhu.

Všechny kavárny Coffeeheaven budou přebrandovány na jednotný vizuální styl dle standardů Costa Coffee. Náklady na rebranding všech 13 provozoven původní značky se budou pohybovat v rozmezí 5 až 10 mil Kč.

Kavárny Coffeeheaven budou během následujících měsíců rebrandovány na Costa Coffee. První rebrandovanou kavárnou bude Coffeeheaven v Průhonicích. Změna je naplánována na duben 2011. V rámci rebrandingu se bude měnit design jednotlivých provozoven, technické zázemí včetně pokladního systému, ale také dodavatelské služby a celá řada dalších procesů. Sortimentu bude z 95 % dominovat nabídka Costa Coffee, ale nejoblíbenější produkty Coffeeheaven zůstanou," slíbil generální ředitel Richard Kalhous.

Společnost Costa Coffee založili v roce 1971 bratři Sergio a Bruno Costa a na českém trhu působí již 3 roky. Tržby kaváren Costa Coffee v ČR meziročně vzrostly o 55 %. Na konci letošního roku plánuje otvírat 25. pobočku.

Společnost HDS Retail Czech Republic, a.s., provozuje maloobchodní koncepty stánků s novinami značek RELAY, RELAY Services a Inmedio, které jsou provozovány na principech franšízingu. V roce 2008 rozšířila svoje pole působnosti o francouzská pekařství PAUL a kavárenskou síť Costa Coffee. Do nejnovějších aktivit společnosti patří obchody na ruzyňském letišti Aelia Duty Free.

Ačkoliv se většina z 1.800 kaváren Costa Coffee po celém světě rozvíjí na bázi franšízingu, pro český slovenský trh společnost HDS Retail prozatím s franšízingem nepočítá. Otázkou zůstává, zda a kdy se rozhodne uplatnit obchodní model franšízingu v kavárnách Costa Coffee, ale také v případě dalších značek ze svého portfolia.

Mezi franšízové kavárenské řetězce působící v České republice patří např. Coffeeshop Company nebo český koncept CrossCaffe Original.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank