08.03.2011

Lokalita je alfou a omegou podnikání

Coffeshop Company míří jen do dobrých lokalit. Vybrané stávající i nové kavárny budou franšízové.

Koncept kaváren Coffeeshop Company vznikl v roce 1999 v Rakousku. Vybudovala ho rodina Schärfových, která má 60letou zkušenost s dovozem a pražením kávy. Svou první pobočku otevřeli ve Vídni. V současné době působí koncept ve 14 zemích Střední a Východní Evropy a v USA. Svoji první kavárnu na území České republiky otevřel v roce 2007.

Coffeshop_interier_bar

Přidaná hodnota značky spočívá ve spojení tradičních hodnot podávání kávy a moderních trendů přípravy kávových specialit. Koncept sází na to, že se káva stává součástí životního stylu a je spojena se specifickou kulturou.

„Podařilo se nám získat několik franšízových partnerů, kteří v tomto roce otevřou hned několik kaváren Coffeeshop Company jak v Praze, tak v regionech. Zájemců o náš koncept stále přibývá, ale problém může nastat při výběru lokalit. Na trhu není dostatek vhodných a hlavně dostupných lokalit, a proto se realizace nových jednotek díky velmi pečlivému výběru protahuje,“ uvádí nesnáze při otvírání nových provozoven Marek Hofmann, manažer rozvoje Coffeeshop Company v ČR.

Podpora franšízantů začíná již na začátku při výběru lokality, do níž náleží analýza prostoru, finanční plán atd. Nikdy nebude schválena jednotka, u které si společnost není jista, že bude fungovat. „I když se to některým investorům nelíbí, stojíme si za tím, i kdyby to mělo být příčinou ztráty některých zájemců. Lokalita je prostě nejdůležitější,“ podotýká Marek Hofmann. Jak dále popisuje, realizace projektu, trénink lidí a metodická pomoc s otevřením jednotky je samozřejmou součástí podpory. Franšízanti mohou počítat se stálou podporou v oblasti marketingu, kontrolingu, inovačním procesu a v neposlední řadě využití vlastní distribuční sítě.

Od partnerů systém očekává hlavně připravenost a ztotožnění se s výzvou provozovat jednotku, která vyžaduje denní péči a pozornost. Další podmínkou je nutnost akceptovat a dodržovat striktně procesy, manuály a receptury. Nezbytná je také finanční zajištěnost.

V roce 2010 převedla Coffeeshop Company kavárnu v Praze na franšízanta. Kromě ní provozuje na území České republiky 6 vlastních poboček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank