28.03.2011

Téměř každá rodina v ČR má PC

To nahrává do karet značce Prink, franšízové síti specializované na náplně do tiskáren.

Prink je evropská síť maloobchodních prodejen se spotřebním materiálem pro tiskárny, která je přítomna téměř ve všech státech Evropy a jejíž síť tvoří téměř 600 podejen. Pochází z Itálie a na území České republiky působí od roku 2005. Celkem provozuje 8 franšízových a 3 vlastní obchody.

Zdjęcie punktu systemu Prink

V minulém roce se značka rozrostla o 4 nové franšízové pobočky - Jihlavě, Ostravě a dvě v Praze a také o dvě vlastní.

Lubomír Dvořák, kontaktní osoba pro zájemce o franšízovou licenci potvrzuje zájem o koncept ze strany nabyvatelů licence: „Zájemci o licenci se hlásí sami, buď přes internet, nebo se jimi stávají zákazníci, které koncept zaujal, mají s ním zkušenosti a věří mu.“

Dle vyjádření pana Dvořáka má značka pro partnery přichystaný franšízový balíček, který zahrnuje uzpůsobení prodejního místa a reklamní kampaň při otvírání nové provozovny. Franšízantovi je plně k dispozici technická podpora, která je připravena zodpovědět jakýkoliv dotaz z oblasti tisku v reálném čase. Je jim zaručena územní exkluzivita a mají možnost průběžného doškolováni formou e-learningu.

Jak dále vysvětluje: „V současné době má téměř každá rodina v ČR své PC, tiskárna je velmi často první periferií, kterou ke svému počítači zakoupí. Stejně tak firmy, ty šetří, ale třeba faktury nebo materiály pro zákazníky vytisknout stejně musí. Trh směřuje ke stále větší specializaci, což nahrává filozofii Prink, díky které se dokážeme přizpůsobit a poskytnout kompletní asistenci a servis zákazníkům.“ Navíc výrobci tiskáren stále vyvíjejí nové technologie, které postupně mění tiskárnu v komplexní zařízení.

Lubomír Dvořák předpokládá, že se značce podaří do konce tohoto roku otevřít dalších 8 poboček a uzavřít rok 2011 s 20 fungujícími provozovnami.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank