07.08.2008

„Kavárenská dieta“ v Austrálii

Starbucks v neděli uzavřel v Austrálii tři čtvrtiny svých kaváren

Největší světová síť kaváren na světě, Starbucks, ohlásil po zeštíhlování v USA uzavírání svých provozoven také v Austrálii. Firma, která již od začátku roku působí také v Česku, s platností od neděle 3. srpna uzavřela u protinožců svých 61 poboček. Ponechá otevřeno pouze 23 kaváren v Brisbane, Melbourne, Sydney a okolí. Firma to ohlásila v tiskovém prohlášení.

Australané si kafe od Starbucks jen tak nedají

Austrálie jediná

Austrálie by měla být podle prohlášení šéfa řetězce Howarda Schultze jediným trhem mimo USA, kde uzavírání kaváren dojde. „Toto rozhodnutí se vztahuje pouze na trh v Austrálii a v žádném případě se neodráží do silného postavení Starbucks v zemích mimo USA. Není žádný jiný zahraniční trh, který by vyžadoval podobné opatření,“ ujistil Schultz.

Mínus 600 v USA

Starbucks již dříve ohlásil „zeštíhlovací kůru“ především na svém domácím trhu v USA. V následujících týdnech zde uzavře na 600 kaváren. Dotkne se to na 12.000 pracovníků. Starbucks také snížil plán na rozvoj na americkém trhu. V průběhu finančního roku 2009, který začíná letos v září, jich otevře méně než 200 kaváren.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank