03.05.2011

80. nabídka v Katalogu franšíz

Jubilejní podnikatelskou příležitost předkládá síť s pečivem Paneria, která kromě vlastních poboček bude provozovat také franchisové.

Řetězec s pekařskými výrobky Paneria čítá na 26 vlastních poboček. Provozovny jsou budovány jako specializované prodejny „snack business“, tedy místa, kde je možné se občerstvit na místě nebo si produkty vzít s sebou, případně si je objednat přes e-shop.

Paneria provozovna uvnitř

Franchisanti mohou očekávat průměrný roční obrat ve výši 7.000.000 Kč bez DPH a provozní zisk okolo 800.000 Kč.

Po vzoru zkušeností v rámci skupiny United Bakeries bude značka rozvíjet svoji prodejní síť také na principech franchisingu. Jako svůj cíl pro letošní rok si vytýčila sjednocení brandu a připojení prodejen Mistr Bäcker pod jednotné označení Paneria, čímž do jejího portfolia přibude dalších 38 obchodů. Michal Freiberger, ředitel divize Food and Service vysvětluje: „Chceme rozvíjet síť Panerií po celé republice také mimo největší města republiky, proto jsme se rozhodli pro rebranding. Navíc s franchisingem máme dlouholeté zkušenosti v rámci skupiny a považujeme jej za vhodný nástroj pro rozvoj pobočkové sítě. Určitě kalkulujeme cíleně i s úsporami, kterých docílíme spojením těchto dvou společností a provozováním pod jedním brandem. Celkový obrat společnosti předpokládáme, že bude dosahovat 430 mil. Kč ročně.“

Partneři mají možnost zvolit si ze tří variant spolupráce. První se týká získání licence na stávající pekárnu, která je již zavedená, a tudíž odpadají vysoké náklady spojené se zprovozněním a zavedením na novém trhu v dané lokalitě. Druhá varianta je určena stávajícím provozovatelům, kteří vedou pekárnu, kavárnu nebo občerstvení a chtějí se stát součástí větší skupiny a čerpat z jejich výhod. Třetí možností je zprovoznění zcela nové Panerie s majiteli či zájemci s finančním zajištěním, kterým prostory zajistí franchisor.

Všichni franchisanti absolvují tréninkový program, v němž získají potřebné dovednosti a znalosti. Školení trvá 12 - 16 týdnů a je založeno na získávání kompetencí, jako je řízení výroby, marketing, nákup a skladové hospodářství, účetnictví i manažerská praxe. Předchozí praxe v pekárenství není podmínkou.

Dle vyjádření ředitele, prostor na českém trhu je pro dalších 30 - 50 prodejen. Expanzi do zahraničí nevylučuje, prioritou je ale v tuto chvíli český trh. Prodejny je vhodné umístit do měst s velikostí přibližně od 50.000 obyvatel, ale výjimkou nejsou ani města s 20.000 obyvateli, jako například Žatec.

Doufejme tedy, že masivním nákupům rohlíků za 1 Kč brzy odzvoní a Češi začnou preferovat kvalitu v příjemném prostředí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank