10.05.2011

Restaurace jak před 100 lety

To je franchisová síť stylově zařízených Švejk restaurantů připomínajících dobu Rakouska-Uherska.

Švejk restaurant je původní gastronomický koncept vhodný jak pro klasické, tak také zahradní restaurace. Restaurace jsou stylově uzpůsobeny a připomínají dobu „Rakouska-Uherska.“

V roce 2008 získala síť Švejk restaurant ocenění jako nejlepší gastronomický koncept.

Švejk restaurant se rozvíjí na klasické formě franchisingu a na českém trhu působí již 16 let. Poskytovatelem licence je společnost DAOS PLUS s. r. o., která je také majitelem konceptu Švejk restaurant.

Partner, který se k řetězci o 42 franchisových restaurací připojí, bude podpořen informačním systém, projektem kuchyně včetně komplexní dodávky kuchyňského zařízení a ekonomickým a účetním poradenstvím zaměřeným na problematiku restauračního zařízení.

Počáteční investice na zprovoznění restaurace stojí kolem 3,5 až 5 mil Kč a její cena se odvíjí dle velikosti, umístění a přizpůsobení provozovny standardům značky. Vstupní poplatek činí 100.000 Kč a návratnost vstupní investice je do 60 měsíců. Smlouva se uzavírá na 10 let s možností prodloužení.

Radovan Sochor, franchisor sítě Švejk restaurant, se domnívá, že poslední dva až tři roky založil sektor gastronomie útlum: „Bylo to dáno tím, že se lidé zalekli příliš medializovaného fenoménu „finanční krize“ a první, na čem začali šetřit, byla právě návštěva restaurací. Nyní se situace obrací k lepšímu a v následujících letech proto můžeme čekat oživení tohoto odvětví.“ Tomu také odpovídá fakt, že před krizí se otevíralo každým rokem kolem čtyř nových Švejk restaurantů, s nástupem krize se jejich počet ocitl na polovičním čísle.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank