13.08.2008

Přibudou autoopravny

Temposervis by měl do konce prázdnin otevřít partnerské provozovny

V Plzni, Klatovech a Kroměříži by měla společnost Temposervis začít nově provozovat své pobočky opraven automobilů. Nepůjde přitom o čistý franchising, ale určitý typ partnerského systému. Portálu FranchisingINFO.cz to řekl ředitel společnosti Jaroslav Jírový.

Vstupní poplatek do systému je do 100 tisíc Kč, celková investice ale může být až 25 milionů.

Temposervis: V Česku zatím 6

Temposervis, který v Česku působí od roku 2001, má zatím v Česku šest provozoven, z toho jednu založenou na franchisingu. „Na čistém franchisingu je založena pobočka v Českých Budějovicích, kterou jsme otevřeli loni v únoru,“ uvedl Jírový.

Inspirace v zahraničí

Koncepce systému vznikla v roce 2000 a inspirovaná je zahraničím, kde působí řetězce jako Speedy či Midas. Temposervis poskytuje franchisovou licenci na šest až 12 let. Koncept zahrnuje tři typy provozoven podle velikosti a rozsahu poskytovaných služeb. Zajímá se o města nad 30.000 obyvatel. Vstupní poplatek za licenci je 40 – 110 tisíc korun. Je však potřeba počítat s celkovou investicí dva až 25 milionů korun. Pravidelné platby, které zahrnují i marketingový poplatek, se pohybují od dvou do čtyř procent z obratu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank